קורס הדרכת הורים לקטנטנים – מגיל לידה ועד גיל שנתיים

 • קורסי הדרכת ההורים שקייסים בשוק עוסקים בהדרכות להורים ילדים שמדברים ומתקשרים. כיום בישראל אין הכשרה מקצועית ומסודרת להדרכת הורים להורי קטנטנים.
  אצלנו ב"מאמאמיה – האקדמיה ל 365 הימים הראשונים בהורות" ההתמחות וההתמקצעות שלנו היא בעולם הקטנים, בגילאים הבלתי מדוברים שבהם ההורים בונים את היחסים עם הילד וכאן נזרעים הזרעים הראשוניים ותשתית היחסים ארוכת השנים.
  אנחנו מאמינים שאין סיבה לגלות את הצרות בגיל שנתיים ואז לתקן.
  למה לא להתחיל נכון מהרגע הראשון? לבנות תשתית בונת יחסים שתאשר יחסי קרבה, תרומה, מועילות, ותקשורת – לרווחת כל הצדדים, כבסיס וקרקע פוריה להמשך היחסים כשיהפכו למילוליים.קורס הדרכת הורים לקטנטנים (מלידה ועד גיל שנתיים) מיועד להרחבת ההתפתחות המקצועית של הורים ואנשי מקצוע העובדים עם משפחות וילדים בגילאי לידה עד שנתיים. ההכשרה נועדה לאפשר העמקה של ידע בנושאים הרלוונטיים ליחסים ההורים-ילדים שכן על מנת לבצע שינוי ולהטמיע תהליכים חינוכיים עלינו ללמוד וליישם אווירה, יחסים ודרכי חינוך שמעודדות תקשורת ויחסי קרבה בבית. הן בין ההורים לילדים, הן בין הילדים לבין עצמם, והן בין ההורים בזוגיות.
  הקורס עוסק בתאוריות, מיומנויות הדרכת הורים וניתוח תיאורי מקרה מהשטח.
  הקורס נועד לתת למטפלים כלים יישומיים בתחום הדרכת הורים פרטנית תוך הבנת מטרות הילד והאינטראקציה בין ההורה לילד.
  הקורס יתמקד בגילאים הקטנים ובשלבים הבלתי מילוליים, ויאפשר הצצה מרתקת לעולמם של הקטנים שלא מדברים את עצמם.

  הקורס עוסק בכל התחומים הבאים:
  חזון הורי
  שייכות מגיל לידה
  דרכים מוטעות לשייכות – איך כי יכול לנהל את הבית
  דרכי חינוך מתאימות לילדים של דור ה 2000 ולהוריהם
  כיצד תינוק יכול להועיל ולתרום למשפחתו?
  אוירה משפחתית מעודדת תרומה ומועילות
  פינוק וחסות יתר
  מערך משפחתי ויחסי אחים
  גבולות מגנים ולא מפנקים
  איך לעורר בילדים מוטיבציה פנימית
  ועוד נושאים רבים אחרים….

הורות היא לבטח הדבר הקשה ביותר, המאתגר ביותר והארוך ביותר שתעסקו בו לאורך חייכם. שכן מרגע שנולד לנו הילד הראשון אנחנו עולים על רכבת ההורות ויורדים ממנה רק ביום מותנו. הורות בריאה היא לא כל כך פשוטה כמו שכולנו חושבים, לאור אתגרי שנות ה 2000 והחיים המהירים והלחוצים שכולנו חיים, התמודדות עם הילדים הפכה לקושי מוכר וכיום ניתן ללמוד בקלות כיצד להפוך להורה טוב יותר לילדך על מנת לשפר את היחסים והאווירה בבית. הילדים של היום הם לא הילדים של פעם, וכנ"ל אנחנו לא כמו הורינו לא נוכל ללמוד מהורינו כיצד להיות הורים שכן עלינו להתאים את עצמנו לדור ולטכנולוגיה ולבנות "גשר לקשר" עם ילדינו על מנת להישאר לגיטימיים ורלוונטים בעולם שמשתנה בקצב מסחרר. כיום, הורים מחפשים עזרה והדרכה במגוון נושאים: שינה, תזונה, גמילה, סדר יום, חינוך, גבולות, ושלל בעיות אחרות. כאשר ההורים מתמודדים אם קושי ואין להם את הכוחות או הכלים לפתור אותו, הקושי הולך ומשתרש, הילדים הצעירים למדים כי "ככה זה" וכאן מתחילה הבעיה כי הכח עובר לצד של הילדים, וההרים המיואשים מרגישים חסרי אונים, מה שמעלה עוד רמות התסכול ואת תחושת הקושי הראשונית.
כאן נכנס הצורך ההולך וגובר בכלים והדרכות מדוייקים לקבל היעד הספציפי – הורים בשנתיים הראשונות לחיי הילד ומתן מענה למגוון בעיות במטרה לשפר את איכות החיים ולבסס תקשורת חיובית כך שבסיס היחסים העתידי יוכל להיות באוירה חיובית וללא מאבקים והפסדים.

הקורס ייחודי וראשוני בארץ!
מהמומחית לילדים ותינוקות