שלום ונעים לי מאוד, אני מיה מאמאמיה - מומחית להורות, שינה ויחסים

שלום ונעים לי מאד, אני מיה – מאמאמיה, מומחית להורות, שינה ויחסים. 
אני אמא ל 3 ילדים מקסימים (בן 14, מיקה 12, אייל 7) שממלאים את ליבי ומעסיקים את מחשבותי רוב שעות היממה, אותם אני מגדלת בחברות, שותפות ואהבה עם בעלי לירן שלא שוכח להזכיר לי שאני קודם כל מיה, אמא מיה ורק אח"כ מאמאמיה.
הילדים שלי הביאו אותי למקצוע המופלא הזה של תמיכה באמהות אחרי לידה, ליווי והדרכת הורים, ייעוץ שינה והנקה. ילדי הפרטיים הם אלו שהיוו את אבני הדרך של "מודל הגישה המשולבת של מאמאמיה" משום שבזכותם הבנתי לראשונה כי להתמקד בבעיה הוא לא הפתרון, הפתרון הוא בשילוב!
כיום אני בעלת המותג "מאמאמיה Mamamaya " מותג האם של: "MamamayaSchool" ו"מאמאמיה לאמהות" הפועלים עפ"י "הגישה המשולבת של מאמאמיה" להורות שינה וזוגיות.
————————–
"מאמאמיה Mamamaya" – הינה קליניקת הייעוץ הפרטנית בה ניתן לקבל שירותים מקצועיים בתחום ייעוץ שינה, ליווי והדרכות הורים משלב ההריון (הכנה להורות), ההורות הראשונית, ייעוץ שינה והדרכות הורים עד גיל ההתבגרות. 

את השרותים ניתן לקבל בפגישה אישית, בטלפון, בסקייפ או בסדנאות קבוצתיות. 

"MamamayaSchool" – ביה"ס לאמהות ולהסמכת אנשי מקצוע בתחומי ההורות השינה והזוגיות:

 • "מאמאמיה לאמהות" – מסלול לאמהות המעוניינות להפוך למומחיות לשינה להורות ולזוגיות של עצמן
 • להיות יועצת שינה ומדריכת הורים בגישה המשולבת של מאמאמיה – מסלול הכשרה לנשות מקצוע
  ————————–

התחלתי את דרכי המקצועית בתחום ההורות לפני 14 שנה בבוסטון בארה״ב כמלווה אימהות אחרי לידה (דולה פוסט פארטום ומדריכת הנקה), מנחת קבוצות של אימהות אחרי לידה ומנהלת מקצועית של גן ילדים ישראלי (בהתבסס על האהבה הגדולה לי לילדים ועל התואר ה 2 שלי ב"מנהל עסקים"). מהר מאוד הבנתי שאני צריכה להרחיב ידע גם בתחום השינה ולכן כבר ב 2004 התחלתי להעמיק את הלמידה שלי בתחום השינה, תקופה בה עוד לא נוסד תחום ה"ייעוץ שינה" כתת נישה בתוך עולם הדרכת ההורים.

כשחזרנו לגור בישראל בשנת 2007 הייתי בטוחה שאני עומדת לפתוח גן משל עצמי…. אך הרבה מים זרמו מאז בנהר הצ'ארלס של בוסטון ואני הבנתי שהשליחות הגדולה שלי היא לעזור לאמהות לעשות את השינוי שהיא מייחלת לעצמה לביתה ולמשפחתה – שינוי בהורות, שינוי בזוגיות, שינוי בשינה.

בארץ למדתי במגוון מוסדות מוכרים כגון "מכון אדלר", "שיטת לילה טוב" "מאמאי"

לאורך ה-5 שנים האחרונות הכשרתי מדריכות הורים ויועצות שינה ב"גישה המשולבת של מאמאמיה" במכללת רידמן, והדרכתי גם מטפלות לילדים ב"מכון אדלר" לאותה המשימה. 

אני מאמינה שילדים גדלים בצורה בריאה אם מלמדים אותם עצמאות וערך עצמי. אלו יובילו אותם להיות מאושרים! להאמין בעצמם, לפתור בעיות ולהיות מסוגלים להתמודד עם קשיים ולפתור בעיות. בבסיס השיטה שלי עומד הילד וצרכיו – על פי הילד וצרכיו (גיל, מצב התפתחותי, מצב רגשי, יכולת אכילה, שינה, בריאות, מערך משפחתי, סגנן חיים וכו') אנחנו בונים לכל ילד תוכנית עבודה מותאמת אישית המושתתת על "מודל הפרח" = מודל הגישה המשולבת. אני מאמינה שכל יד בכל גיל זקוק לתשומת לב, למענה לצורך, למענה לבכי, להיענות ולפניות. תפקידנו ההורים הוא לעזור לילד לפתור את הבעיות שלו ואם אפשר – ללמד אותו לפתור אותן בעצמו. הייחוד של גישתי הוא השילוב בין הנקה ושינה – שילוב שאפשרי ממש מהרגע הראשון. אני מאמינה שכל ילד יכול וכדאי ללמד אותו לישון נכון מהרגע הראשון ו- לא! לפגוע בהנקה שלו, כן כן מסתבר שזה אפשרי ומאות תינוקות ואמהות יעידו על כך. 

אז מהם הדגשים הכי חשובים שתדעי עלי ועל הגישה שלי:

 • אני מאמינה בשילוב מיומנויות כדי לפתור בעיות לעומקן. השילוב הוא בין ה"תפקודים" ל"יחסים" בקשר ביניהן ובהשפעות:
  • תפקודים (התפתחות, ויסות, תזונה, בריאות וכו')
  • יחסים (אוירה משפחתית, דרכי חינוך, דרכי פתרון בכבוכים וכו') 
 • אני מאמינה שילדים מאושרים גדלים אם מאמנים אותם לעצמאות ולתחושת ערך עצמית
 • אני מאמינה בענות תמידית לבכי ולצרכים של הילד שלך
 • אני מאמינה שניתן לישון נכון מהרגע הראשון
 • אני מאמינה בשילוב בין הנקה ושינה
 • אני מאמינה שאת יכולה להיות המומחית לילד שלך, להורות שלך ולזוגיות שלך

אני לא נצמדת לשיטה אחת שאותה למדתי על מנת ללמד שינה, אלא משלבת ממגוון שיטות וכלים טיפוליים כדי להביא את השינוי הביתה.