מסלול יחסים במשפחה – הורות וזוגיות

הורות היא לבטח הדבר הקשה ביותר, המאתגר ביותר והארוך ביותר שתעסקו בו לאורך חייכם. שכן מרגע שנולד לנו הילד הראשון אנחנו עולים על רכבת ההורות ויורדים ממנה רק ביום מותנו.
הורות בריאה היא לא כל כך פשוטה כמו שכולנו חושבים, לאור אתגרי שנות ה 2000 והחיים המהירים והלחוצים שכולנו חיים, ההתמודדות עם הילדים הפכה לקושי מוכר וכיום ניתן ללמוד בקלות כיצד להפוך להורה טוב יותר לילדך על מנת לשפר את היחסים והאווירה בבית.
הילדים של היום הם לא הילדים של פעם, וכנ"ל אנחנו לא כמו הורינו. לא נוכל ללמוד מהורינו כיצד להיות הורים שכן עלינו להתאים את עצמנו לדור ולטכנולוגיה ולבנות "גשר לקשר" עם ילדינו על מנת להישאר לגיטימיים ורלוונטים בעולם שמשתנה בקצב מסחרר.
כיום, הורים מחפשים עזרה והדרכה במגוון נושאים: שינה, תזונה, גמילה, סדר יום, חינוך, גבולות, מעברים בין גנים ומסגרות, התנהלות מול מורות וגננות, בחירת החברים של הילדים וכו'….
כאשר בני המשפחה מתמודדים עם קושי, היחסים מתקלקלים, זה מעביר על האווירה בבית, כולם עצבניים, וכועסים עוד יותר, והדברים נכנסים למעגל הסלמה. כאן נכנס הצורך ההולך וגובר בכלים והדרכות מדוייקים לכל משפחה במטרה לעזור להם לחזור ולעלות על "דרך המלך" ליחסים וקירבה, כאשר הצרכים של כולם צריכים להתמלא במקביל.
כן, זה אפשרי, ואפילו בקלות.

במסלול נלמד את התחומים הבאים:

  • יסודות הגישה האדלריאנית בחינוך ילדים
  • כיצד תוכלו לשפר את היחסים מהאווירה עם הילדים בבית
  • יסודות תקשורת מקרבת – גשר לקשר
  • כיצד לא להיכנס עם הילדים למאבקי כוחות ככה שבאמת תוכלו להגיע לשיתוף פעולה
  • בבית הכל מתחיל מהיחסים – אז מה איתכם ההורים?

המסלול מיועד להרחבת ההתפתחות המקצועית של הורים ואנשי מקצוע העובדים עם משפחות בתחומי ההורות השונים.
ההכשרה נועדה לאפשר העמקה של ידע בנושאים הרלוונטיים ליחסי הורים-ילדים שכן על מנת לבצע שינוי ולהטמיע תהליכים חינוכיים עלינו ללמוד וליישם אווירה, יחסים ודרכי חינוך שמעודדות תקשורת ויחסי קרבה בבית. הן בין ההורים לילדים, הן בין הילדים לבין עצמם והן בין ההורים בזוגיות.

הקורס עוסק בתאוריות, מיומנויות הדרכת הורים וניתוח תיאורי מקרה מהשטח.

כמו כן הקורס נועד לתת למטפלים כלים יישומיים בתחום הדרכת הורים פרטנית תוך הבנת מטרות הילד והאינטראקציה בין ההורה לילד.

תנאי הקבלה: ראיון קבלה אישי לבדיקת התאמה.
דרישות הקורס: נוכחות 90 אחוז מהשיעורים והגשת תוכנית עבודה כתובה 
(ניתן להוסיף סטאז' מקצועי ולהפוך את ההכשרה למקצועית ומקיפה).
היקף המסלול: 22 מפגשים בני 3 שעות
תאריך התחלה: 22.10.2018