דולה פוסט פארטום ומנחת קבוצות אימהות אחרי לידה

דולה פוסט פארטום: אישה המלוות אימהות ותינוקות אחרי לידה, התקופה הרגישה ביותר עבור האם הטריה ועבור הרך הנולד.

מנחת קבוצות אימהות: מנחת קבוצות בוקר לאימהות אחרי לידה המגיעות עם התינוקות לשיח קבוצתי על קשיי הלידה, ומענה על שאלות חשובות בטיפול בתינוק.

התקופה של "אחרי לידה" = הפוסט פארטום ידועה כתקופה מאתגרת ביוחד עבור האם, האב וכל בני הבית. הכל מרגיש מסובך וקשה, ההורמונים שולטים באישה, יש מליון מטלות נוספות, דאגות וחרדות סביב הרך הנולד ובעיקר – העייפות שמכריעה את כולנו. 
נשים אחרי לידה מתלוננות על מגוון דברים: קשיי הנקה והזנה של התינוק, החתלה וטיפול בעור, מה עם מעט זמן ליולדת? הטיפול ביולדת עצמה ובגוף המשתנה, היחסים עם הבעל שמשתנים, ומה אם יש עוד ילדיםבבית, איך מספיקים לבשל, לכבס, לנקות וגם לטפל בתינוק? איך להרגיע בכי? איך לשאת את התינוק נכון? מה חשוב לדעת על בריאות? התפתחות מוטורית ואבני הדרך החשובות לתינוק בחודשי חיו הראשונים, כיצד הכי נכון להרדים את הילד? מה עושים עם הבכי? האם לגשת על כל פיפס או לתת לבכת כדי שלא יגדל מפונק? והבדידות, המון המון בדידות עם הילד בבית ועם שלל השאלות בראש… 
תפקידה של הדולה המלווה אחרי לידה להגיש עזרה – עזרה בידע, בטיפול, בהקשבה והכלה, ובהדרכה מתאימה. מן "חדר מיון אבחוני" ליולדת חדשה.

אמא מנשקת תינוק עם מוצץ

אם כל חייך חלמת לעזור, ואת אוהבת במיוחד אמהות אחרי לידה ותינוקות קטנים וחמודים. מקומך – איתנו.

כשישאלו אותך מה המקצוע שלך, תוכלי לומר שאת עוזרת לאמהות לעבור את חופשת הלידה שלהן בכיף ובהנאה. ואפילו מתפרנסת בכבוד מהעזרה המופלאה הזו.

אז מה עושה דולה פוסט פארטום?

מקשיבה! למה שהיולדת מספרת ולמה שלא…. לטוב ולרע, לכיף ול"באסה" שבלהיות אחרי לידה.

ותומכת! מעניקה ידע, בטחון, כלים, טריקים, טיפים, ועזרה פיזית אמיתית בזמן השהיה שלך בבית היולדת: מרגיעה את התינוק, מאפשרת לאמא להתקלח, מבשלת לעיתים, מקפלת סלסלת כביסה… נותנת מענה לדברים הקטנים והגדולים שהיולדת מוצפת מהם, תוך כדי שיחה והדרכה מקצועיים.

כל יולדת צריכה משהו אחר, ותפקיד הדולה התומכת לעזור היכן שהיא יכולה.
אבל אם אני יכולה להגיד שיש דבר אחד שכל יולדת זקוקה לו, זוהי תזכורת – שהיא נהדרת! ואת תזכירי לה את זה, ותראי לה במה היא נהדרת, ותעזרי לה להיות עוד יותר נהדרת. כי ברגע שלה יהיה קל, לכל המשפחה שלה יהיה קל, וגם לתינוק שלה יהיה קל.

קורס הדולות פוסט פארטום מתמקד בעולם הקטנטנים: עולם התינוקות ושלבי ההורות הראשונית ומכסה תכנים רלוונטיים לטיפול בתינוקות רכים מגיל לידה ועד גיל 6 חודשים ועולמן הרגשי והפיזי של האימהות אחרי הלידה:

כיצד להתנהל עם תינוקות רכים וכמובן כיצד ניגשים לאימהות אחרי לידה:

היולדת: תקופת הלידה, הסיוע ליולדת, הטיפול הטבעי אחרי לידה, תזונת היולדת, ומה מטריד אותן בשלבים האלו, דכאון אחרי לידה, העצמת האם, השפעות מבחוץ, יחסי עם הבעל. החמות וכמובן הילוד.

הילוד: הטיפול הפיזי בתינוק, הנקה ותזונת התינוק, הרגעה, נשיאה, בריאות מיטבית, טיפת חלב, התפתחות מוטורית, ויות חושי, ויסות רגשי, שילב רפואה משלימה, וכמובן – השינה.

הנחיית קבוצות לאמהות אחרי לידה: כי קבוצה היא כח ואמהות אחרי לידה זקוקות לכח ולהעצמה – לצאת, להתאוור, לקבל ידע, ולראות שהן "נורמליות". ביחידה זו נלמד את סודות הנחיית הקבוצות המיועדות לאמהות בתקופה רגישה שכזו

מודל הגישה המשולבת של מאמאמיה: הגישה המשולבת של mamamaya מבוססת על מודל הפרח והמעגלי החיים המשפיעים השפעה הדדית זה על זה ויוצרים את הגישה המשולבת לגידול וחינוך ילדים כמכלול של תפקודים ויחסים.

הקורס מיועד ל:

  • נשות מקצוע מתחום ההורות שרוצות להרחיב לתחום הליווי אימהות אחרי לידה
  • נשות מקצוע מתחום ההורות שרוצות להרחיב לתחום הנחיית קבוצות ומעגלי אימהות
  • אימהות שרוצות להיכנס לתחום הטיפול והעזרה וללמוד את תפקיד המלווה אחר לידה

לוח זמני הקורס:

הקורס הינו קורס מקיף בן 20 מפגשים של 4 שעות.
הקורס הינו בקבוצות קטנות ומספר המקומות מוגבל.
הקורס כולל חובת עבודה מעשית וקבלת משוב הערכה מהיולדת  

עלות הקורס: 8,200 ש״ח